Haber

YETER Parti’de Rasim Arı krizi: İstifalar peş peşe geldi

2021 yılında Nevşehir Belediye Başkanlığı görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa eden Rasim Arı, dün ÂLÂ Partisi’ne katıldı. YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Arı’nın rozetini taktı.

Rasim Arı’nın UYGUN Partisi’ne katılması GÜZEL Parti Nevşehir Teşkilatını ayağa kaldırdı.

ÂLÂ Partisi Nevşehir İl Başkanı Alihan Kuzeyli, NICE Partisi Nevşehir Kent Konseyi Üyesi Yaşar Usalan, Milletvekili Aday Adayı Musa Ertaş ve Ürgüp eski İlçe Başkanı Yakut Karagöz, genel merkezle anlaşmazlığa düştüklerini belirterek partilerinden istifa etti.

İstifasıyla ilgili yazılı açıklama yapan DÜZGÜN Partisi Nevşehir İl Başkanı Kuzeyli şu ifadeleri kullandı:

Hem cumhurbaşkanlığı adaylığında hem de milletvekilliği adaylığında teşkilatımızın ve şehrimizin görüşlerini genel merkeze ilettik. Bu noktada genel merkezimizle her iki adaylık konusunda da fikir ayrılığına düştüm. Örgütlenmenin özünün örgüt için çalışanları ezmek ya da yok saymak olmadığını öğrenerek büyüdüm. Ancak gelinen noktada Nevşehir’in yerel teşkilatı hiçe sayıldı ve ‘siz bilmezsiniz biz biliriz’ denildi. Şahsen makamı, makamı, çıkarı olmayan, tek gayesi Türk milleti ve Nevşehir olan bir Türk gencinden başka bir şey değilim.

Bu süreçte Nevşehir’e hizmet için birlikte çaba gösterdiğimiz eşim, abilerim, ablalarım, abilerim, kurucularımız, yöneticilerimiz ve üyelerimize haklarının verilmesini istiyorum. “Mahkeme hakimin mülkü değildir” şiarımızla, sağlık sorunum olmadığı halde kellemi vermeden teşkilatımın yok sayılmasına tepki olarak il başkanı olarak görevimden istifa ediyorum. ofise ‘hata yapsalar da görevden kurtulalım’ şansı. Yakamdaki şeref rozeti Türk milletinin mensubu olmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu