Haber

Vincenzo Montella’dan depremzedeler için İtalyanlara çağrı: İnsanlar sokaklarda yardım ediyor

SporToto Süper Lig takımları Adana Demirspor’un İtalyan teknik direktörü Vincenzo Montella, depremi ve sonrasında yaşananları ülkesi basınına aktardı. Hatay’da dün akşam meydana gelen iki depremle ilgili konuşan Vincenzo Montella, “İşte insanlar sokaklarda, zaten büyük olan korkuya bir yenisini daha ekliyor.”

“BURADAKİ İNSANLARA YAKIN HİSSEDİYORUM”

İtalyan teknik direktör de “Adana’da yaşıyorum. Buradaki insanlara duygusal ve fiziksel olarak yakın hissediyorum” dedi. Öte yandan İtalyan basını, Vincenzo Montella’nın depremzedelere yaptığı yardımdan bahsetti. Monetella ise İtalyan halkını Türkiye’deki depremzedelere yardıma davet etti.

“İNSANLARIN YARDIMCI OLACAĞINA EMİNİM”

Montella, “İnsanların yardım edeceğinden eminim. Bu yardımın asıl amacı evsizler için prefabrik evler yapmak olacak. Belediye bu konu için yer belirledi ve bu evlerden yapılacak.”

SOSYAL MEDYADAN KAMPANYA BAŞLATTI

Depremin yaralarını bir nebze olsun sarmak isteyen Montella, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla da yardım çağrısında bulundu. Deneyimli eğitmen, “Geçen 6 Şubat’ta meydana gelen trajik depremden etkilenen Türk halkına somut destek için ‘VINCENZO MONTELLA ACİL’ İnsani Yardım Derneği aracılığıyla bugünden itibaren bağış yapmak mümkün. Birlikte gerçekten yardımcı olabiliriz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu