Ekonomi

ULTA Salon hisse senedi hedefi, güçlü güzellik talebi nedeniyle 647 dolara yükseltildi

Canaccord Genuity Salı günü, ULTA Salon (NASDAQ: ULTA) için Al notunu korudu ve hisse senedi fiyat hedefini 620 $’dan 647 $’a yükseltti. Firma, rekor bir tatil harcaması sezonunun ardından güzellik ürünlerine yönelik güçlü tüketici talebinin devam edeceğini öngörüyor.

Kitleselden prestije ve hatta lüks ürünlere kadar geniş bir yelpazede sunduğu güzellik ürünleriyle tanınan ULTA Salon, güzellik alışverişi yapanlar için kapsamlı bir destinasyon olarak kabul ediliyor.

Perakendeci dördüncü çeyrek sonuçlarını 14 Mart 2024 tarihinde piyasa kapanışından sonra açıklayacak. Canaccord Genuity, satışlarda %9,3’lük konsensüsün biraz üzerinde, yıldan yıla %9,5’lik bir artış öngörürken, Street’in %2,2’lik tahminine kıyasla karşılaştırılabilir mağaza satışlarının %2,5 artması bekleniyor. Düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) tahmini 7,52 $ ile Street’in projeksiyonu ile uyumludur.

Bloomberg SpendTrend’den alınan veriler, ULTA’nın karşılaştırılabilir mağaza satışlarında %3’ün biraz üzerinde bir artış yaşayabileceğini gösteriyor. Ayrıca Circana verilerine göre, ULTA’nın dördüncü çeyrek raporlama dönemiyle uyumlu olan 28 Ocak 2024’te sona eren 13 hafta boyunca başlıca güzellik kategorilerinde sağlıklı bir büyüme görüldü.

Cilt bakımı kategorisi yaklaşık %11, koku kategorisi yaklaşık %9 ve saç ürünleri kategorisi %4’ün üzerinde büyürken, kozmetik kategorisi yaklaşık %1 oranında artış gösterdi.

ULTA’nın kitlesel ve prestij güzellik markalarına kabaca eşit oranda maruz kalmasıyla, veriler kitlesel güzellik karşılaştırılabilir satışlarının yaklaşık %5 oranında artabileceğini ima ediyor. Bununla birlikte, Circana’nın Aralık ayında sona eren dördüncü çeyrekte önemli bir artış bildirmesiyle, prestij güzelliğin bu büyümeyi aştığına inanılıyor.

Yatırımcılar ve analistler ULTA’nın kazanç çağrısı sırasında aynı mağaza satışları, promosyon ortamı, kitle ve prestij segmentleri arasındaki denge, brüt marj performansı, küçülmeyle mücadele stratejileri ve 2024 mali yılı için ilk beklentiler hakkında ayrıntılar arayacaklar.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu