Teknoloji

Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi 24 Nisan’da Başlıyor

Kömür sektörünün en kapsamlı buluşması olan 4. Pak Kömür Teknolojileri Zirvesi’nde yerli ve yabancı uzmanlar kömürün geleceğini tartışacak.

Türkiye Kömür Üreticileri Derneği (KÖMÜRDER) tarafından Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle ve Dünya Kömür Birliği’nin (WCA) uluslararası ortaklığıyla düzenleniyor. 4. Pak Kömür Teknolojileri Zirvesi(4. Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi – CCTS) 24-25 Nisan 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Yerli kömür rezervlerinin saf haliyle verimli kullanılması için yol haritasının belirleneceği zirvede uluslararası kömür sektörü yaklaşımları da tartışılacak. teknolojiler.

Yerli ve yabancı uzmanlar kömür için Ankara’da buluşacak

Türkiye’de kömür sektörünü bir araya getiren en kapsamlı Zirve’ye kamu, özel sektör, üniversiteler, Ar-Ge ve İSG kuruluşlarından çok sayıda yerli ve yabancı uzman katılacak. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), Dünya Kömür Birliği, Avrupa Kömür ve Linyit Birliği (EURACOAL) uzmanları, dünyada kömürün yükselişini ve saf kömür teknolojilerindeki son gelişmeleri paylaşmak üzere Zirve’de bir araya gelecek.

Sektörün geleceğine ışık tutacak oturumlar yapılacak

Zirve’nin seans bahisleri şu şekildedir; Uluslararası Kömür Sektörü Yaklaşımları, Türkiye Kömür Sektörüne Makro Bakış, Ülkemizdeki Kömür Teknolojileri ve Kömürlü Termik Santrallerin İşletmesine Yönelik Uygun Uygulamalar, Türkiye Madencilik ve Örnek Uygulamalar, Kömür Madenciliği ve Kömür Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği İklim Değişikliği Ortamında ve Pak Kömür.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-sultangazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu