Teknoloji

Starfield Xbox Game Studios’un En Başarılı Oyunu Oldu

Son zamanlarda bir Starfield fırtınası yaşandı. Bethesda Softworks’ün uzun zamandır piyasaya sürdüğü ilk yeni oyunu hem PC hem de Xbox Serisi kullanıcılarının ilgisini çekti. Uzay aniden aktif hale geldi. Sonuç olarak şimdilik Starfield, Xbox Game Studios’un en başarılı oyunuduroldu.


İlginizi Çekebilir:  Starfield Türkçe Yaması Yayınlandı!


Bildiğiniz gibi Eylül 2021’de çıkan Forza Horizon 5’ten sonra uzun süredir Xbox Game Studios tarafından yayınlanan bir oyun göremiyorduk. Bu da boş geçen 2022 yılının ardından elbette bazı endişeleri de beraberinde getirdi.

Bu yıl Xbox Game Studios nihayet Redfall ile yeşil alanlara geri döndü. Sonuç pek de beklendiği gibi olmasa da Bethesda Softworks ve Arkane Austin stüdyosu, oyunu olması gereken noktaya getirmek için çaba harcıyor.

PC ve Xbox Serisi platformlarına özel bir diğer oyun olan Starfield, ay başında Premium sürüm sahiplerine, çarşamba günü ise standart sürüm sahiplerine sunuldu. Ardından Xbox işvereni Phil Spencer tarafından yapılan açıklamada, oyunun her iki platformda da eş zamanlı oyuncu sayısı bir milyonu aştığı söylendi ancak kesin bir sayı verilmedi.

Starfield Xbox Game Studios’un En Başarılı Oyunu Oldu

Güncel konu Starfield X hesabından yapılan bir paylaşımla ortaya çıktı. Toplamda 6 milyondan fazla oyuncuya sahip olan uzay temalı rol yapma oyunu, Bethesda Softworks’ün ve bu bağlamda Xbox Game Studios’un en başarılı oyunu oldu.

Bir önceki rekor Playground Games’in geliştirdiği Forza Horizon 5’e aitti. Xbox patronu Phil Spencer, oyunun çıktığı dönemde bulut, konsol ve PC’de 4,5 milyon oyuncuya ulaştığını ve Xbox Game Studios için bugüne kadarki en başarılı lansman oyunu olduğunu söyledi.

Bu arada SteamDB sitesinde yer alan bilgilere göre standart sürümün çıkmasıyla birlikte Starfield oyununun eş zamanlı oyuncu sayısının 269.177’ye yükseldiğini söyleyelim. Premium sürümün yayınlandığı gün ulaşılan en yüksek zirve 217.273 oldu.

haberaslanapa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu