Yaşam

“NASA Uzaylıları Benimsiyor” Paylaşımı Viral Oldu – Webtekno

Dün gece de dünyada büyük tartışma konusu olmaya devam eden ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), tanımlanamayan uçan cisimler hakkında Bir toplantı oldu. Ancak bu görüşmede söylenenler ve gösterilen sahneler özellikle Twitter’da yanlış aktarıldı.

Milyonlarca takipçisi olan bazı haber hesapları ve influencerlar UFO’ların varlığını ilk kez kabul etti. O paylaştı. Ancak işin aslı ile toplantıda konuşulanlar tamamen farklıydı.

Twitter’da milyonlara ulaşan asılsız paylaşımlardan bazıları:

Hayır, NASA bu toplantıyla UFO’ların varlığını kabul etmedi:

NASA’nın zaten UFO’ları ve açıklanamayan olayları araştıran bir ekibi vardı. Bu grubun kuruluşu 9 Haziran 2022’de duyurulmuştu. Üstelik bu grup araştırmayı çok daha geniş değerlendiriyor, “ Tanımlanamayan Anormal Olaylar (UAP) Bu konuda araştırma yapıyordu. Grup çalışmalarına Ekim 2022’de başladı.

Yani NASA kesinlikle UFO’ları yeni olarak kabul etmedi. Teknik olarak, gökyüzünde gördüğümüz ve ne olduğunu bilmediğimiz her şey bir UFO’dur. Bu nedenle NASA, yıllardır açıklanmayan bu tür nesneleri UFO olarak tanımlamaktadır. Ancak NASA’nın UAP tanımı ve onun üzerindeki çalışmalarının kapsamı çok daha geniştir.

UFO ve UAP arasındaki fark nedir, NASA neden “UFO” demiyor?

Bir önceki paragrafta da söylediğimiz gibi NASA çok daha kapsamlı bir araştırma yürütüyor. NASA’nın UAP tarifi, ” Uçak veya bilinen doğal olaylar olarak tanımlanamayan gökyüzü gözlemleri ” biçim. Yani sadece uçan cisimler değil, gökyüzünde görülen tüm olaylar ve bunların arkasındaki sebep ilk etapta bilinmiyorinceleniyor.

NASA’nın toplantısı ne içindi?

NASA’nın 31 Mayıs’ta düzenlediği toplantı, araştırma ekibinin olayları nasıl incelediklerini, değerlendirdiklerini ve sonuca bağladıklarını anlattığı bir toplantı oldu.

Görüşmede şu ana kadar incelenen olaylardan ne kadarının sonuçlandırıldığı da paylaşıldı. NASA, her ay aldıkları 50-100 orta rapor olan 800 kadar gizemli olayın sadece küçük bir kısmının açıklanamayacağını belirtti. sadece %2 – %5 açıklanamayandedi.

Buna örnek olarak gösterilen görsel aslında yine Twitter’da ‘yeni’ diye paylaşılan görsellerden biriydi. Yukarıdaki örnek Tweetlerde de yer alan görsel, Daha önce ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı UFO araştırma grubu tarafından paylaşılmıştı:

Kendinizi Twitter’daki bilgilerden nasıl korursunuz?

Twitter, boyutu ne olursa olsun her hesabın istediği şekilde paylaşım yapabileceği bir platform. Özellikle UFO’lar ve uzaylılar gibi halkın ortasındaki en büyük gizemler söz konusu olduğunda doğrulanmamış, araştırılmamış gönderiler. çok çabuk yayılır.

bu cins içinde kendini Dezenformasyondan ve yanlış bilgilendirmeden korunmak için Sorgu sistemini bizzat aktif etmeniz zorunludur. Bu sadece Twitter için değil, ortaya çıkan her haber, bilgi ve tartışma için geçerli.

NASA toplantısında yapılan tüm açıklamalara erişmek için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu