Haber

Narlıdere, Engelsiz Yaşam İçin Yürüdü

Engelli bireylerin ömrünü kolaylaştırmak ve karşılaştıkları pürüzlere dikkat çekmek için Narlıdere’de farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi. İzmir Zabıta Uyum Kurulu’nun farkındalık çalışmaları kapsamında Narlıdere Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüşe Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin de katıldı. Lider Engin, erişilebilir, ulaşılabilir ve manisiz bir kent yaratmak için toplumun tüm kesitlerinin hassaslık göstermesi gerektiğine dikkat çekti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde, Narlıdere’de daha yaşanabilir ve erişilebilir bir kent amacı için farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi. İzmir Zabıta Uyum Kurulu’nun farkındalık çalışmaları kapsamında Narlıdere Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüşe Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin de katıldı. Yürüyüşte, engelli bireyler için ayrılan alanlara araçlarını park edenler uyarıldı; kaldırımları ve caddeleri işgal edenlere daha dikkatli olmaları konusunda davet yapıldı. Lider Ali Engin de zabıta takımlarıyla birlikte vatandaşlara ve bölge esnafına broşür dağıtarak, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırılması noktasında herkesin sorumluluğu bulunduğuna dikkat çekti. Narlıdere’de ikamet eden engelli bireyler ve aileleri de yürüyüşte yer alarak bölge halkına ve esnafa ‘engel olma, destek ol’ davetinde bulundu.

ÇOCUKLARIMIZI

Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, erişilebilir, ulaşılabilir ve manisiz bir kent yaratmak için toplumun tüm kesitlerinin hassaslık göstermesi gerektiğini belirterek, “Narlıdere Belediyesi olarak manisiz yer tasarımlarımızla hayatın önündeki pürüzleri kaldırıyor; erişilebilirlik seviyesi yetersiz bölgelerde düzgünleştirme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Engelli bireylerimizin ve hareket kısıtlılığı bulunan vatandaşlarımız rahatlıkla ve özgür bir formda yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Lakin biz ne yaparsak yapalım toplumumuz hassaslık göstermezse hayatı zorlaştıran pürüzleri ortadan büsbütün kaldıramayız. Unutmayalım ki ulaşılabilirlik temel bir insan hakkıdır. Bu yüzden vatandaşlarımızı empati yapmaya ve daha hassas olmaya davet ediyoruz” dedi.

Narlıdere Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Tanrıverdi ise engelli bireylerin ilçe sonları içerisinde daha rahat bir hayat sürmesi için farkındalık çalışmalarının devam edeceğini tabir etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu