Haber

Manchester City, Guardiola’nın sözleşmesini uzattı

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City, İspanyol teknik adam Pep Guardiola’nın mukavelesinin 2025 yılına kadar uzatıldığını açıkladı.

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City, İspanyol teknik adam Pep Guardiola ile yola devam ediyor. İngiliz takımı, yaptığı açıklama ile 51 yaşındaki teknik adamın kontratının 2025 yazına kadar uzatıldığını duyurdu. Manchester City Kulüp Lideri Khaldoon Al Mubarak, Pep Guardiola ile yeni mukavele imzalanmasının akabinde kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Al Mubarak, Guardiola’nın City’de çok değerli işler başardığını belirterek, “Pep’in Manchester City ile olan seyahati devam edeceği için çok memnunum. Bu tertibin başarısına ve yapısına şimdiden çok fazla katkıda bulundu ve hala sahip olduğu güç, açlık ve hırs göz önüne alındığında neyin mümkün olabileceğini düşünmek heyecan verici. Onun çok özel liderliği altında kadromuz, tüm dünyada hayranlık uyandıran City stili bir futbolu daima oynayarak ve kendini geliştirerek çok şey başardı. Her City taraftarı üzere ben de ileride olacakları dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

GUARDIOLA: DAHA İYİ BİR YERDE OLAMAMManchester City ile yeni sözleşme imzaladığı için çok mutlu olduğunu aktaran Pep Guardiola, “Kulüpteki herkese bana güvendikleri için ne kadar teşekkür etsem azdır. Burada keyifli ve rahatım. İşimi olabildiğince düzgün yapmak için gereksinimim olan her şeye sahibim. Bu kulübün bir sonraki kısmının önümüzdeki on yıl için kusursuz olacağını biliyorum. Son on yılda bu türlü oldu ve önümüzdeki on yılda da bu türlü olacak zira bu kulüp çok istikrarlı. Birinci günden itibaren burada olduğum için özel bir şey hissettim. Daha güzel bir yerde olamam. Hala birlikte başarabileceğimiz daha çok şey olduğu hissine sahibim ve bu yüzden kalıp kupalar için savaşmaya devam etmek istiyorum” tabirlerini kullandı.

Guardiola, bütün kulvarlarda City’nin başında çıktığı 374 maçta 271 galibiyet elde ederek yüzde 72.4 galibiyet yüzdesi elde etti. City, bu müsabakalarda 921 gol atarken 2.46 gol ortalaması yakaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu