Haber

Kılıçdaroğlu: Hepimiz hayal kırıklığına uğradık

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Murat Yetkin’i telefonla arayarak Yetkin’in eleştirilerine ilişkin görüşlerini bildirdi.

Yetkin, “Geçmişin Mirasıyla Bugüne” başlıklı yazısında, CHP’nin 100’üncü yılına ağır bir seçim yenilgisiyle girdiğini, Kılıçdaroğlu’nun istifa etmediğini ve olağanüstü kurultayı davet etmediğini, bunun partiyi yıprattığını ve Kılıçdaroğlu. Yetkin’e konuşan Kılıçdaroğlu, “Belki de kitlelerin karşısına çıkmakta geç kaldık” dedi.

Yetkin’in “Kılıçdaroğlu: Hepimiz hayal kırıklığına uğradık ama vazgeçmeyeceğiz” başlıklı yazısında şu sözler yer alıyor:

“CHP’nin seçmenle bağlarını güçlendirmesi ve güvenini yeniden kazanması gerektiği doğrudur. Hepimiz hayal kırıklığına uğradık. Belki daha önce kitlelerin karşısına çıkıp kendimizi açıklamalıydık. Belki geç kaldık. Ama görüş almak istedik. Önce il büyüklerimizin, sonra belediye başkanlarımızın ve parti meclisimizin yani parti meclislerine gittik. CHP tartışarak güçlenen bir parti haline geldi. Türkiye’nin gittiği bu düşünceli dönemde umutsuzluğa kapılmamalıyız. Kurucumuz Atatürk’ün dediği gibi ‘vatan ve milletin her türlü destekten mahrum kaldığı, büyük bir çalkantı yaşandığı’ bir dönemde CHP bir umut ışığı yakmıştır. Bu unsurdan vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu