Ekonomi

Kadınlar kıyafet, erkekler telefon almak istiyor

E-ticaretin hareketlendiği ve düzenlediği birinci yıllardan beri satış rekorları getiren Efsane Cuma öncesinde alışveriş sitesi Avantajix.com, düzenlediği bir ankette “Efsane Cuma’da ne alacaksınız?” diye sordu. 25 Kasım’da en az bir eser almayı planlayan bayan ve erkek 1.000 Avantajix.com üyesi tarafından
cevaplanan ankete nazaran her 4 erkekten biri, yeni model cep telefonu almak için “Efsane Cuma”yı bekliyor. Ankete katılan bayanların yüzde 35’inin alışveriş listesinin en üstünde “kıyafet” yer aldı. Bayanların yüzde 20’si “ayakkabı ve çanta” yüzde 12’si “kozmetik ürünler”, yüzde 8’i ise “cep telefonu” şıkkını işaretledi.

30 milyonu aşkın sipariş bekleniyor
Avantajix.com kurucu ortağı Güçlü Kayral, Efsane Cuma’ya dijital alışveriş platformlarında faaliyet gösteren 488 bin işletmenin çok büyük kısmının katılacağını bildirdi. Kayral, birtakım alışveriş sitelerinin yalnızca 25 Kasım ile hudutlu tuttuğu, kimilerinin ise birkaç güne yaydığı çılgın indirimlerin yapılacağını hatırlattı.

Aras Kargo’dan özel kampanya
Aras Kargo, toplumsal medya takipçilerine indirimli alışverişlerin olduğu kasım ayına özel, kargo gönderilerinde geçerli yüzde 30 indirim ikram edecek. Kampanya kapsamında Aras Kargo’nun Facebook, Twitter, Instagram resmi toplumsal medya hesaplarını takip etmeye başlayanlara şubeden yapılan ferdi gönderilerde kasım ayına özel yüzde 30 indirim uygulanacak. Kullanıcılar, duyuru paylaşımının yapıldığı günden itibaren Aras Kargo’nun ilgili toplumsal medya hesabına direkt ileti atarak indirim kodlarını alabilecekler.

Beymen.com’dan özel sürprizler
Beymen.com’un bu aya özel ayrıcalıkları ortasında 22-28 Kasım’da ev-mobilyadan anne-bebek-oyuncağa, spor-outdoordan yaşama, farklı kategorilerde yüzde 50’ye varan indirim avantajı yer alıyor.

Moda ve kozmetiğin yanı sıra teknoloji, ev-mobilya, anne-bebek-oyuncak, spor-outdoor ve hayat üzere farklı kategorilerde 200’e yakın marka ve yaklaşık 7 bin eser sunan Beymen.com, son olarak ayrıcalıklı seçkisine dahil ettiği Dyson, Samsung, Chakra, Nespresso, Marshall, Villeroy & Boch, Kenwood, Karscher ve Sirmaison ile en uygunları buluşturmaya devam ediyor.

FLO’da indirimler erken başladı
FLO’da başlayan “Muhteşem Cuma İndirimleri” 26 Kasım’a kadar devam edecek. Kampanya yüzde 40’a varan indirim fırsatları ile sneaker, çizme, mesken kümesi, dokuma ve aksesuara kadar tüm kategorilerde birçok eser alternatifi sunuyor.

Corendon Airlines’dan yüzde 20 indirim
Corendon Airlines, 28 Kasım’a kadar yalnızca www.corendonairlines.com web sitesi üzerinden yapılacak rezervasyonlarda yüzde 20 indirim kampanyası düzenlenecek. 28 Kasım’a kadar alınan biletler 1 Nisan-31 Ekim 2023 tarihleri ortasında düzenlenecek uçuşları kapsayacak.

Perakende için yılın en kıymetli günü

Her yıl kasım ayında yapılan ve perakende dalı için yılın en kıymetli günlerinden biri olan “Efsane Cuma” bugün. Dünya Kupası’nın da tesiriyle TV’lerini değiştirmek isteyen erkeklerin yüzde 20’si de 25 Kasım’ın büyük kısmını dijital mağazalarının elektronik reyonlarında geçirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu