Haber

İzmir’de 29 bin 335 öğretmen, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’na girdi

İzmir’de 29 bin 335 öğretmen, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’na girdi

İZMİR Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Öğretmenlik Meslek Basamakları Yazılı İmtihanı bugün gerçekleşiyor. İzmir’de 29 bin 335 öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen olmak için ter döküyor.

Türkiye genelinde eşzamanlı yapılacak olan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı için İzmir’de de tüm hazırlıklar tamamlandı. 81 vilayette bin 489 okulda 28 bin 650 salonda gerçekleşen imtihan, İzmir’in de 15 ilçesinde 94 okulda saat 10.00 itibariyle başladı. İzmir’de 24 bin 855 uzman öğretmen adayı ve 4 bin 480 başöğretmen adayı olmak üzere toplam 29 bin 335 adayın ter döktüğü imtihanda 4 bin 155 öğretmen misyonlu olarak yer aldı. İmtihana giriş evrakı ile kimlik denetimlerinin ve salona yerleştirmelerin vaktinde yapılabilmesi için adaylar saat 09: 30’da sınava katılacakları binada hazır bulundu. Kapıların açılmasıyla aday öğretmenler, polisler tarafından yapılan üst aramasının ardından sınav salonlarına giriş yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yentür, adaylara başarılar diledi

Sınavla ilgili açıklama yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, İzmir’de her türlü tedbirlerin alınarak çalışmaların tamamlandığını, imtihana her manada hazır olunduğunu ve problemsiz bir imtihan yaşanacağına inandığını söyledi. Yentür, Öğretmenlik Meslek Kanunu çerçevesinde yer alan ve meslek gelişimini hedefleyen Öğretmenlik Meslek Basamakları Yazılı İmtihanına katılacak tüm öğretmenlere muvaffakiyetler diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu