İş

HPE ProLiant Sunucuları ile Taçlandırılan 30 Yıllık Yenilik

HPE ProLiant sunucuları 30. yıl dönümünü kutluyor. Adını “Profesyonel” ve “Güvenilir” kelimelerinin birleşiminden alan ProLiant sunucuları, Compaq tarafından 1993 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana yenilikçiliği teşvik ederek, araştırmaları hızlandırarak, en karmaşık toplumsal zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olarak ve yaratıcılığın önündeki engelleri ortadan kaldırarak piyasada bulunmaktadır.

Enerji Verimliliği ve Çevreye Saygı

HPE Türkiye, Balkanlar, Kafkaslar ve Orta Asya Sunucu ve Dijital Satış Kanalları Bölge Müdürü Burak Özgür şunları söyledi: Günümüzün hızla gelişen ortamında kuruluşların performans taleplerini karşılarken çevresel etkilerini en aza indirme ikilemiyle karşı karşıya olduklarını belirten; “HPE ProLiant Gen11 sunucuları, sürdürülebilir uygulamaları tasarım, üretim ve operasyonlarına dahil eden güçlü bir çözüm olarak ortaya çıkıyor. Bu sunucular, önceki nesle kıyasla yüzde 99’a kadar daha yüksek performans ve yüzde 43’e kadar daha fazla enerji verimliliği sunarak çok sayıda enerji verimliliği rekoru kırdı. “Bu onları kuruluşların karbon ayak izlerini azaltma yolculuğunda eşsiz bir müttefik haline getirdi.”

Öte yandan HPE ProLiant sunucuları, şirketlerin kaynaklarını daha verimli yönetmelerine ve net sıfır karbon ayak izine ulaşmalarına yardımcı olmak için kendi karbon ayak izi raporlarıyla birlikte gelir.

30 Yıllık Performans ve Gelişim

Yaklaşık her 20 saniyede bir gibi inanılmaz bir hızla satış yapan ve bugün dünya çapında 40 milyonun üzerinde satış adedine ulaşan HPE ProLiant sunucularının geçmişi, her zaman endüstrinin evrim yoluyla önünü açarak bilgi işleme ucunun genişletilmesine yardımcı olmuştur. Sistem sıcakken bir diskin çıkarılmasını ve değiştirilmesini mümkün kılan “çalışırken takılabilir disk” yeniliğini tanıtan ilk sunucu olan Compaq ProLiant 1000’den, büyük bir sıçramayı temsil eden yeni HPE ProLiant Gen11 sunucularına kadar Ampere işlemci desteğiyle güç verimliliği sağlayın ve işletmelerin uç noktalarında bile kullanıma olanak sağlayın. HPE ProLiant sunucuları ilk günden bu yana gelişime ve yeniliğe öncülük etti.

Eğlenceyi Paylaşın

HPE ProLiant sunucuları, en başından beri Fransa’nın ulusal televizyon kanalı olmuştur ve TF1 izleyicilerinin deneyiminin bir kesitidir. Yakın zamana kadar kanal, altyazı görüntüleme gibi önemli işlevler için birinci nesil ProLiant sunucularını kullanıyordu. Sunucu parkı son yıllarda HCI SimpliVity ve Synergy gibi çözümlerle modernize edilmiş olsa da bu durum HPE ProLiant sunucularının uzun ömürlü ve yüksek performanslı olduğunu kanıtlıyor.

Uzayı keşfeden bir astronot olmanın nasıl bir his olduğunu merak edenler Disneyworld’ün “Mission Space” etkinliğini deneyimleyebilirler. Tema parkının en etkileyici deneyimlerinden biri olan bu etkileyici yolculukta HPE ProLiant sunucuları kullanılıyor. Ek olarak sunucular, Renault işbirliğiyle Formula 1 yarış pistine de girerek dünya çapında milyonlarca oyuncunun World of Warcraft evreninde macera arayışı içinde Azeroth’ta dolaşmasına olanak tanıdı.

HPE ProLiant sunucuları sinema ve animasyon dünyasına da damgasını vurdu. Örneğin James Cameron gibi yönetmenlerin yaratıcılığını destekleyerek Avatar gibi başyapıtların ortaya çıkmasına yol açmıştır. Burada etkileyici olan sadece sinemanın üç boyutlu efektleri değil, aynı zamanda 40 bin çekirdekli ve 100 terabayt hafızalı sistemlerin izleyiciyi Pandora’nın gizemlerine taşıyacak performansıydı.

DreamWorks Animation tarafından hayata geçirilen ve yaratıcılarının ilhamını zirveye taşıyan Shrek, Kung-Fu Panda ve How to Train Your Dragon gibi yapımlar da son teknoloji HPE ProLiant sunucuların yardımıyla hayata geçirildi. .

Toplum Sağlığına Katkı

HPE ProLiant sunucuları sağlık departmanında önemli bir rol oynayarak çok sayıda sağlık uzmanına gerçek zamanlı bilgi iletmeyi mümkün kılarak dünya çapındaki hastalara kaliteli hizmet sunulmasına yardımcı oldu. Buna organ nakilleri ve onkoloji bakımı da dahil olmak üzere yılda 20.000’den fazla cerrahi prosedür gerçekleştiren Kolombiya’daki San Vicente Fundación Hastanesi de dahildir.

Bir başka etkileyici örnek ise Slovenya’daki Slovenj Gradec Hastanesi’dir. Bu hastane, HPE ProLiant sunucularını kullanarak paylaşılan bir tıbbi kayıt sistemi oluşturarak, özellikle COVID salgını sırasında tıbbi bilgilerin daha sorunsuz ve güvenli bir şekilde yönetilmesine yardımcı oldu.

Sonsuzluğa ve Ötesine – Uzay Araştırmalarına Destek

HPE ProLiant sunucularının işi dünyayla sınırlı değildir. HPE ProLiant DL360 Gen10 sunucusu, Uluslararası Uzay İstasyonunda kullanılan HPE Spaceborne Computer-2’nin (SBC-2) bir modülüdür. Bu devrim niteliğindeki çözüm, astronotların verileri doğrudan uzayda işlemesine olanak tanıyarak gecikmeyi azaltır ve uzun vadeli uzay görevleri sırasında özerklik sağlar.

HPE ProLiant sunucularının 30 yıllık geçmişi aynı zamanda inovasyonun, mükemmel performansın ve sürdürülebilirlik, sağlık hizmetleri ve uzay araştırmaları gibi hayati alanlara yapılan değerli katkıların öyküsüdür. Gen11’in son sürümüyle birlikte bu sunucular, çağdaş dünyanın değişen ihtiyaçlarını karşılamak için sundukları gelişmiş performansla sınırları zorlamaya devam ediyor.

HPE ve HPE ProLiant sunucuları hastanelerde, bilgi merkezlerinde ve hatta uzayda dünyamızı güzelleştirmede önemli roller oynuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu