Haber

Erdoğan: “Liderinizi soğana, patatese kurban etmeyin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’da yaptığı konuşmada ‘Biliyorum, başkanınızı soğana, patatese feda etmeyeceksiniz’ dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Giresun’da düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Erdoğan konuşmasında ‘Giresun dün bu vatanı Pontus çetelerine daraltmıştı, Giresun’un da vatan topraklarını Kandil’in şövalyelerine, FETÖ’nün gelinciklerine daraltacağına inanıyorum. Liderinizi ne soğana ne de patatese asla feda etmeyeceğinizi biliyorum. Giresun, kahramanlarımızın emanetlerine sıkı sıkıya sahip çıkacaktır. Giresunlu kardeşlerim ondan korkmuyor.söz konusu.

“Karadeniz’de bulduğumuz doğalgaz vanasını kapatacaklar”

Konuşmasında muhalefeti hedef alan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

14 Mayıs’ta oy kullanmanız yetmez, en az bir arkadaşınızı veya komşunuzu sandığa götürerek oy kullandırmanız gerekir. Aksi takdirde Karadeniz’de bulduğumuz gaz vanasını kapatıp Gabar’daki petrole beton dökecekler. Şehirlerimizi yine kana ve ateşe boğuyorlar. Tutuklu olan Selo, Diyarbakır’da Kürt kardeşlerimi sokağa çıkardı. 51 Kürt kardeşimi öldürdüler, Yasin Börü oğlumuzu şehit ettiler. Bunun suçu ne derler, bundan sonra ne olacak Kemal Bey. Kandil’den selamlar, ‘Desteğimiz onunla’ diyorlar. Dinleri, duaları, kitapları yok. Giresunlu kardeşlerim bunların önünü açar mı?’

“Temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına zam”

Erdoğan, enflasyonun her ay düşmeye devam ettiğini belirtti. Yüzde 43’e düştü. Her ay azalmaya devam edecek. söz konusu. Erdoğan, Temmuz ayında enflasyon ve refah payını dikkate alarak çalışan ve emeklilerin maaşlarına zam yapılacağını açıklamıştı.

erdoğan Nereden geldik? Eğitimden sağlığa her alanda standartları en üst düzeye çıkardık. Sektör ve teknoloji eksikliklerini giderebildik mi? Bu ülkenin en büyük hasreti olan Ayasofya’yı ibadete açtık mı? Biz yaparsak yaparız, yaparsa AK Parti yapar.terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu