Ekonomi

Eksim Enerji’ye Yeni Atama Eksim Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Çelik Atandı

Cemal Çelik, Eksim Holding Küme Şirketlerinden Eksim Enerji’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Özellikle yenilenebilir enerji ve üretim konusunda üst düzey misyonlara imza atan Çelik, 2016 yılından itibaren Eksim Holding bünyesinde görev yapmaktadır.

Eksim Holding’in temiz ve yenilenebilir enerji üreten küme şirketlerinden Eksim Enerji’nin yönetim kurulu üyeliğine Cemal Çelik seçildi. 2016 yılından itibaren Eksim Holding bünyesinde çeşitli kademelerde görev yapan Çelik, Şubat 2023 itibarı ile “Eksim Enerji Yönetim Kurulu Üyesi” olarak atanmıştır.

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Cemal Çelik, çalışma hayatına 1986 yılında EİE İşletmesi Genel Müdürlüğü Yenilenebilir Güç Kaynakları Daire Başkanlığı’nda mühendis olarak başlamıştır. 2002 yılından itibaren EPDK Elektrik Piyasası Dairesi Güç Uzmanı ve TEİAŞ Antalya Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Çelik, Eksim Holding ailesine katılmadan önce EPDK Elektrik Piyasası Dairesi’nde Lisanssız Üretim ve Diğer Yenilenebilir Küme Lideri olarak görev almıştır. 2011-2016.

Cemal Çelik ise ilk olarak Eksim Holding bünyesinde yenilenebilir enerji ve üretim alanlarında Regülasyon Müdürü olarak çalıştı. 2017 yılından 2023 yılına kadar Üretim Regülasyon Müdürü ve Dicle Küme Kontrol Lideri olarak görevine devam eden Çelik, Şubat ayının prestiji ile “Eksim Enerji Yönetim Kurulu Üyesi” olarak atanmıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu