Haber

Depremde çöken apartmanın tahliye kararı iptal edildi

Savcılığın itirazı üzerine, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminde çöken Gaziantep’teki Emek Apartmanı için dava açılan eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın da aralarında bulunduğu 3 sanık hakkında yeniden tutuklama kararı çıkarıldı. duruşmada serbest bırakılan kişi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremde, Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki Emek Apartmanı da yıkıldı. Çöken apartmanın enkazında mahsur kalan 38 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı. Yıkılan Emek Apartmanı soruşturması kapsamında 9 sanık hakkında dava açılırken, Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak ve Aliye Sema Ö. isimli kişiler ve Mustafa T. tutuklandı.

9 sanığın yargılandığı dava İslahiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Emek Apartmanı’na ait 9 sanığın yargılandığı dava İslahiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Gözaltına alınan sanıklar, eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak ve Aliye Sema Ö. ve Mustafa T. Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlanırken, diğer sanıklar ve avukatlar da duruşmada hazır bulundu.

Nurdağı’nın eski belediye başkanı serbest bırakıldı

Duruşmada suçlamaları kabul etmeyen sanıklar, masum olduklarını belirterek tahliyelerini talep etti. Duruşma sonunda mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Ökkeş Kavak, Aliye Sema Ö. ve Mustafa T. ise tahliyesine karar verdi. Komite, eksiklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Savcılık itiraz etti, dava bir üst mahkemeye taşındı

İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığı İslahiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde 10 Ocak 2023’te 3’ü tutuklu 9 sanığın yargılandığı davada, tutuklu Kavak ve Aliye Sema Ö. Mustafa T.’nin tahliyesine itiraz etti. İtirazı değerlendiren Gaziantep 5. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar hakkında tutuklama kararı çıkardı. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu