Ekonomi

Citi, American Airlines’ta 20$ hedefle Al’ı sürdürüyor

Pazartesi günü Citi, American Airlines (NASDAQ:AAL) için Satın Al notunu ve 20,00 $ fiyat hedefini teyit etti. Firmanın değerlendirmesinde, American Airlines’ın serbest nakit akışı (FCF), net finansal kaldıraç veya ortak markalı kart kazançları açısından Delta ve United’ı geçmese de, havayolunun önemli gelişmeler gösterdiği vurgulandı. American’ın kaldıraç oranı düşüş eğiliminde ve yıllık sermaye harcamaları nispeten ılımlı seyrediyor. Dahası, şirketin serbest nakit akışı profili halihazırda pandemi öncesi ortalama performansından daha iyi durumda.

Bu olumlu gelişmelere rağmen, American Airlines’ın hisseleri salgın öncesi değerlemesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Citi, American Airlines’ın o zamandan bu yana daha iyi bir şirket haline geldiğini öne sürüyor. Citi’ye göre, havayolunun daha çok yurt içi bölgesel uçuşlara odaklanan stratejisi temkinli bir fırsat sunuyor. Bununla birlikte, artan uluslararası yolcu trafiği, sadakat programı gelir büyümesi ve potansiyel olarak iyileştirilmiş ortak markalı kart kazançları gibi alanlarda, American’ın yaklaşımı sektördeki benzerlerine benziyor.

Citi’nin analizi, Delta ve United’ın bu stratejik alanlarda iyi performans göstermeye hazır olmasıyla birlikte, American Airlines’ın da benzer bir başarı yaşaması beklentisi olduğunu gösteriyor. Firmanın American Airlines’a bakışı olumlu olmaya devam ediyor ve havayolunun mevcut piyasa değerlemesinin, pandemi öncesi durumuna kıyasla iyileşen finansal ve operasyonel ölçümlerini tam olarak yansıtmadığı görüşünü yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu