Haber

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, “Buradan EYT’lilere sesleniyoruz, ümitsizliğe kapılmayın. Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı sözü verdi. Bunun takipçisi sonuna kadar gideceğiz.” söz konusu.

Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, kabine toplantısının ardından ne söyleyeceğini merak ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yine “doğal gaz müjdesi” verdiğini ifade etti.

Her seçim döneminde doğalgaz dedikodusu yapıldığını öne süren Özkoç, 9 Eylül 2004’te TPAO Genel Müdürü Osman Saim Dinç’in Akçakoca açıklarında ekonomik ve ticari doğal gazın bulunduğunu açıkladığını ve sonuna kadar karaya çıkarılacağını söylediğini iddia etti. yılın, ama bu olmadı.

Özkoç, 2010’da Karadeniz’de petrol ve doğalgaz, 2012’de Hakkari’de petrol ve 2020’de doğalgaz olduğunun açıklandığını ancak bir sonuç çıkmadığını savundu:

“Erdoğan dün seçim takvimine göre 2023’ü gösterdi, ‘2023’te yerli doğalgazı hizmete vereceğiz.’ “Bu yalana gerçekten inanan var mı? Erdoğan, ‘2023’te aya ayak basacağız’ dedi. Nitekim tüm Türkiye aya ne zaman ayak basacağını merak etmektedir. Erdoğan’ın 2023 için bir sözü daha vardı: enflasyon tek haneli rakamlara inecek. Bugün reel enflasyon yüzde 200’e ulaştı. Böyle mi söylenir övünmek? Enflasyon oranı bile yüzde 84. AKP’nin yeni 2023 enflasyon hedefi yüzde 20. Kendi açıkladığınız enflasyon hedefi bile tek haneli rakamlarda değil.”

Bugün maliyetin yüksek olması nedeniyle kombiyi çalıştıramadığını söyleyen Özkoç, elektrikte taban tüketim olarak kabul edilen 240 kilovatsaatin faturaya yansımasının 417 lira olduğunu, 10 metreküp ısınma amaçlı doğalgazın aylık faturası günlük 1716 lira.

8 bin 500 liraya çıkarılan asgari ücretin dörtte birinin iktidara gideceğini belirten Özkoç, emeklilerin büyük çoğunluğunun 3 bin 500 – 5 bin lira arasında maaş aldıklarını ve maaşla geçimlerini sağladıklarını kaydetti. bu gelir. Özkoç, vatandaşların açlık ve çaresizlik içinde böbreklerini satışa çıkardığını savundu.

Tarım Kredi Kooperatif Piyasalarının da ucuz olmadığını, market ve bakkaldaki fiyatların yüksek olduğunu savunan Özkoç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sorun markette, stokçuda değil. Üretici üretemiyor, girdi fiyatlarından. Çünkü her ay 2-3 zam yapıyorsunuz, çiftçiyi, esnafı bitirdiniz, ekonomi çalışmıyor, üretim yok. Türkiye’de de eşit rekabet koşullarında üretim yapanlar için dünya standartlarında üretim yapıyor” diyen Erdoğan, “Erdoğan’ın analizi ne biliyor musunuz? Geçen yıl yüzde 257 artan gübrede yüzde 13, yüzde 64 artan yemde yüzde 5 indirim yapacağını dün açıkladı. Allah’tan korkun başka bir şey demiyorum.”

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM), Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’da yer alan kararı iptal ettiğini belirterek, Cumhurbaşkanı’nın genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri ile özel nitelikli idarelerin bütçelerine ödenek eklemeye yetkili olduğunu belirtti. Özkoç, bütçe yetkisinin TBMM’de olduğunu hatırlattı. Özkoç, Anayasa Mahkemesi kararına kadar 311 milyar lira harcandığını iddia etti.

“Asla umutsuzluğa kapılmayın”

“EYT’li olsaydınız en az 15 dakika konuşurdunuz.” Özkoç, EYT düzenlemesini bekleyen milyonlarca insan olduğunu belirten bir tweet okuduğunu belirtti.

Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile her görüşmesinden önce EYT’lilere umut verildiğini ancak herhangi bir açıklama yapılmadığını öne sürerek, “Buradan EYT’lilere sesleniyoruz, umutsuzluğa kapılmayın” dedi. .Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı sözü verdi.Sonuna kadar bunun takipçisi olacağız.Kaldırmazlarsa millet bize gücü verdiğinde göreceksiniz 1 yıl içinde vatandaşımızın en acil sorunlarını çözeceğiz.” söz konusu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dediği gibi teröristlerin Türkiye’de ‘siktir git’ olduğunu ifade eden Özkoç, Soylu’nun bakanlık koltuğuna bir dakika bile oturmaması gerektiğini savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in bir araya geleceğini bir gazetecinin hatırlatması üzerine Özkoç, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanları sık sık buluşuyor, bazen bir araya geliyor, bazen telefonda konuşuyor. Türkiye’nin ne sorunu varsa tek tek tartışıyorlar. Kurdukları komitelerde, birlikte anlatacağız dedikleri, karara bağlanan iddaalar var. Yeri ve zamanı geldiğinde bunları tartışıyorlar, gelişen olayları tartışıyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu