Haber

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini açıkladı

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, “Sayın Kılıçdaroğlu, kalbimin ömür boyu ve ebedi lideri olarak devam edecektir.” söz konusu.

Sarıgül, partisinin Artvin İl Müdürlüğü’nde düzenlediği basın toplantısında, 36 yıl sonra ikinci kez Artvin’e geldiğini söyledi.

Mustafa Sarıgül, “CHP’nin yeni başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerine Sayın Özgür Özel oldu. Yeni dönemle ilgili neler söylemek istersiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Sayın Kılıçdaroğlu, gönlümün ömür boyu ve ebedi başkanı olarak devam edecektir. Bir kongre yapıldı. Kurultaydan sonra yeni Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel. Partimizin talimatlarını yerine getirmeye ve nereden alabileceğimizi hesap etmeye devam edeceğiz. bir oy daha.”

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin Sarıgül, “Gazze’de de Filistin’de de savaş devam etmiyor. Savaşı İsrail yapmıyor. Savaşı yapan tamamen ABD. Amerika’nın bastığı yerde çimen bitmiyor. Amerika savaşıyor.” dünyanın bir noktasında.” “Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş Amerika’nın başlattığı bir savaştır. Bu nedenle ayı saklanamaz, Amerika da dost edinemez.” sözlerini kullandı.

Sarıgül ayrıca CHP İl Başkanı Orhan Atan ve partililerle de görüşme gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu