Ekonomi

Checkpoint Therapeutics yeni yönetim kurulu üyesini atadı

WALTHAM, Mass. – Klinik aşamada bir immünoterapi ve hedefe yönelik onkoloji şirketi olan Checkpoint Therapeutics, Inc. (NASDAQ:CKPT) bugün Dr. Amit Sharma’nın Yönetim Kuruluna bağımsız, icracı olmayan bir direktör olarak atandığını duyurdu. Dr. Sharma, AstraZeneca Rare Disease Alexion’da Klinik Geliştirme Başkan Yardımcısı ve Nefroloji ve Hematoloji Terapötik Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ataması hemen yürürlüğe girmiştir.

Dr. Sharma, Bayer Pharmaceuticals Kardiyovasküler ve Renal Bölümü Tıbbi İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı önceki pozisyonundan zengin bir deneyim getiriyor. Uzmanlığı, biyoteknoloji ve daha büyük ilaç endüstrilerindeki çeşitli üst düzey liderlik rollerini kapsamaktadır.

Checkpoint Başkanı ve CEO’su James F. Oliviero, Dr. Sharma’nın hasta bakımı ve farmasötik ürün geliştirme alanındaki liderlik deneyimini şirketin ticari aşamaya geçişi için değerli varlıklar olarak göstererek yönetim kuruluna katılmasına duyduğu güveni dile getirdi.

Checkpoint Therapeutics, bazı tekrarlayan veya metastatik kanser türlerine sahip hastalar için bir tedavi olarak değerlendirilen öncü antikor ürün adayı cosibelimab’ı aktif olarak geliştirmektedir. Ayrıca Checkpoint, EGFR mutasyonu pozitif küçük hücreli dışı akciğer kanseri olan hastalar için hedefe yönelik bir anti-kanser ajanı olan olafertinib üzerinde çalışmaktadır.

Dr. Sharma tıp eğitimini Louisiana Eyalet Üniversitesi Tıp Merkezi’nde tamamladıktan sonra Kaliforniya Üniversitesi San Diego’da nefroloji ve hipertansiyon alanında uzmanlık eğitimi almıştır. İç hastalıkları ve nefroloji alanlarında kurul sertifikalarına sahiptir ve sertifikalı bir hipertansiyon uzmanıdır.

Fortress Biotech, Inc. (NASDAQ:FBIO) tarafından kurulan Checkpoint Therapeutics’in merkezi Waltham, MA’da bulunmaktadır. Şirket, solid tümör kanserli hastalar için yeni tedavilere odaklanmaktadır. Bu makale bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu