Haber

Bursa’da Polis Ekipleri Alkollü Sürücülere İzin Vermedi

Bursa’da görev yapan polis ekipleri trafik canavarlarının geçişine izin vermedi. Kontrolleri gören kamyon sürücüsü uygulama noktasını fark ederek aracını yol kenarına park etti. Ancak polis ekiplerinin dikkatinden kaçamayan sürücü, dakikalarca ekipleri ikna etmeye çalışsa da alkolmetreye üflemek zorunda kaldı. 114 promil alkollü olduğu öğrenilen sürücü, aracın bağlanmasını engellemek için firma sahibi arkadaşını aradı. Başka bir kamyonla gelen nakliye firmasının sahibi de alkollü olunca cezalar ardı ardına geldi. Polisin sabır testi an be an kameralara yansıdı. Polisin uzaklaşmasının ardından alkollü taşımacılar, bölgeden yaya olarak geçen bir kişiye hakaret ettiği gerekçesiyle saldırdı.

Polis ekipleri, Osmangazi ilçesi Gökdere Bulvarı üzerinde denetim noktası oluşturarak alkollü sürücülerin geçişine izin vermedi. Polis gruplarının uygulama noktasını gören nakliye kamyonu sürücüsü, aracı hızla yol kenarındaki bir alana çekti. Ancak polis gruplarının dikkatinden kaçamayan sürücü, ekipleri ikna etmek için dakikalarca konuştu. Çabaları boşa çıkan sürücü, alkolmetreye üflemek zorunda kaldı. 114 promil sarhoş olduğu tespit edilen sürücünün daha önce de alkol nedeniyle ehliyetini kaybettiği öğrenilirken, sürücü “aracın bağlanmaması için” firma sahibi arkadaşını aradı. . Başka bir nakliye kamyonuyla başvuru noktasına gelen arkadaşı, uygulama noktasına girmemek için aracını orta caddeye park etti. Durumdan şüphelenen polis, sürücüye alkol testi yapmak istedi. Ancak cihaza üflemeyi ısrarla reddeden bu şahsın alkol ehliyeti olduğu ortaya çıktı.

İki arkadaşın geldiği nakliye kamyonları bağlanırken, firma sahibine “alkol ölçüm cihazını üflemediği ve ehliyetini yanında bulundurmadığı” gerekçesiyle 21 bin lira para cezası kesildi.

İkinci kez alkollü yakalanan birinci sürücüye 2 yıl süreyle ehliyeti kaybedildi ve 8 bin lira para cezası verildi.

Öte yandan, uygulama bittikten sonra alkollü sürücülerin kendilerine hakaret eden kişiyle tekmeleyip kavga ettiği o anlar kameralara yansıdı. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu