Teknoloji

Apple’dan uygulama geliştiricilere yeni sürpriz

Apple, AppStore için uygulama geliştiren geliştiricilerin uygulama ölçümlerini benzer uygulamalarla karşılaştırmasına olanak tanıyan yeni bir araç yayınladı. Geliştiricilerin uygulamalarını iOS ve macOS dahil tüm Apple platformlarında yönetmelerine yönelik bir platform olan App Store Connect’e kıyaslamalar için yeni bir kontrol paneli eklendi.

Bu özellik, geliştirici hesabına sahip olmanın bir modülü olarak sunuluyor ancak özel kıyaslama araçları kadar etkili olmadığı için şu anda bu uygulamaları değiştirmek yeterli gelmeyebilir.

Apple Developer web sitesinde yayınlanan bir güncellemede, “ Benzer uygulama kıyaslamaları grubu, uygulamanız için neyin işe yaradığını daha iyi anlayabilmeniz ve iyileştirme fırsatları bulabilmeniz için müşteri yolculuğu boyunca güçlü yeni içgörüler sağlar.” denir.

Apple, en alakalı rekabeti ortaya çıkarmak için kategorileri, iş modellerini ve indirme hacmini dikkate aldığını söylüyor. Ayrıca, rakip uygulamaların performansını gizli tutmak için “sektör lideri farklı gizlilik teknikleri” kullanarak belirli bir düzeyde gizliliği de savunmaktadır.

Geliştiriciler, daha geniş App Store Connect ortamının bir parçasını oluşturdukları için dönüşüm oranları, gelirler, kusur oranları ve kullanıcıyı elde tutma gibi özellikleri uyarlamak için yeni ölçümler kullanabilir.

Bir çalışma sayfasının farklı öğelerini test etmek, beta sürümleri hakkında geri bildirim toplamak ve uygulama içi etkinlikler sağlamak dahil olmak üzere geliştirici platformunun başka birçok kullanım tekniği vardır.

iPhone üreticisi, yavaş da olsa geliştiricilere yararlı işler sunmaya hevesli görünse de, her şeyin yolunda olduğunu söyleyemeyiz. Şirket, bazı tüketicilerin isteksiz olmalarına rağmen bilgilerinin paylaşıldığı tartışmalı uygulama takibi nedeniyle yıllar içinde medyada birçok kez gündeme geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu