Haber

AK Partili Hakan Koştu’nun kız kardeşinden mal varlığı açıklaması

Bergama AK Partili Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun kız kardeşi Hale Koştu Özgülü, sosyal medya hesabından kardeşi Hakan Koştu’nun mal varlıklarına ilişkin açıklama yaptı. Koştu’nun mal varlığının aile geliri olarak açıklanmayacağını belirten Özgreen, “Cumhurbaşkan Koştu’nun mal varlığını açıklamalı” çağrısında bulundu.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu daha önce de arsa satışları, stadyum esnafının kış ortasında iş yerlerinden ihraç edilmesi, Sayıştay raporları ve belediye çalışanlarına yönelik mobbing haberleriyle gündeme gelmişti.

‘SATIN ALDIĞI VİLLALARI AİLE GELİRİ OLARAK AÇIKLAMAK MÜMKÜN DEĞİL’

ANKA’nın haberine göre Hale Koştu Özgreen’in paylaşımı şöyle:

“Belediye Başkanı Koştu mal varlığını beyan etmelidir. Ben Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun öz ağabeyiyim. Daha önce sosyal medyadaki paylaşımlarımız ve kamuoyu önünde yaptığımız görüşmelerden aldığımız sorular üzerine bu açıklamayı yapma gereği duydum. 5 yıl önce ağabeyim kirada yaşarken. Belediye başkanı olduğu dönemde Bergama, İstanbul ve Almanya’da yaşadı.” Aldığı villaları ve yaşam standartlarındaki artışı aile geliri olarak açıklamak mümkün değil. Hakan Koştu’nun kardeşi olarak ailemizin bu zenginliği açıklayacak hiçbir ek geliri yok. Hakan Koştu belediye başkanı olmadan önce ailemizin mütevazı yaşam standardı belli. Hakan Koştu’nun mal varlığındaki artış ailemizindir. Bunun ek gelirinden kaynaklandığı bahanesinin doğru olmadığını açıklamak isterim. Belediyede yapılan usulsüz ihalelerin detayları incelendiğinde gerçekler ortaya çıkacak. Bu nedenle Cumhur İttifakında Hamza Dağ’a oy vereceğimizi ancak Hakan Koştu’ya asla oy vermeyeceğimizi duyurmak isterim. Partimizin ve ailemizin itibarını korumak için bu açıklamayı yapıyorum. Bunu yapmak zorundaydım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu