Haber

Adana’da Uyuşturucu Satıcısı Tutuklu Sanığa Hapis Cezası

Adana’nın merkez Seyhan ilçesindeki iş yerinde uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık, Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya BK Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

Savcı esasa ilişkin mütalaasında, sanığın Akkapı Mahallesi’ndeki dönercide otomobille kendisine gelen iki kişiye sentetik uyuşturucu satarken polis tarafından yakalandığını belirtti.

Savcı, sanığın olay tespit ve tutuklama tutanağı ve benzer suçlardan önceki sabıka kaydı dikkate alınarak “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devamını talep etti.

Suçlamaları reddeden sanık BK, “Kimseye uyuşturucu satmadım. Mütalaayı reddediyorum. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira para cezasına çarptırılan BK’nin, tutukluluk süresi dikkate alınarak yurt dışına çıkış yasağı getirilerek tahliyesine karar verdi. tutukluluğu ve bu aşamada delilleri değiştireceğine dair hiçbir şüphenin bulunmaması. karar verilmiş.

belenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu