Haber

Acun Ilıcalı’dan Arda Güler övgüsü

Acun Ilıcalı, kamp için Antalya’da bulundukları için mutlu olduklarını ve Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’de Hakan Çalhanoğlu seviyesinde potansiyel gördüğünü söyledi.

“Takım rüyada gibi, o açıdan çok mutluyum”

Takım ve taraftarlarla birlikte Antalya’da olmaktan ötürü memnun olduğunu belirten Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, “Böyle bir mevsimde Antalya gibi güzel bir şehirde kamp yapabilmek bizim için büyük bir mutluluk. Çünkü dünyada çok zor bulunabilecek, koşulları bu kadar güzel ve gelişmiş bir şehir. Takım rüyada gibi, o açıdan çok mutluyum. Ben de onlara bu kadar güzel bir şehri tanıtabildiğim için daha mutluyum.” dedi.

“Bizi ailelerine aldılar, sıra bizdeydi”

Takım taraftarlarının Türkiye’ye sempatilerinin birinci günden bu yana olduğuna dikkat çeken Ilıcalı, “Bizi ailelerine aldılar, sıra bizdeydi. Biz de onları ailemize taşıdık. Çok mutlular, o kadar çok teşekkür alıyorum ki bu kadar hayır duasıyla inşallah işlerimiz rast gider.” diye konuştu.

“Taraftarların bu kulübü tuttuğu için ayrıcalıklı hissetmelerini istiyorum”

Uzun bir projeye başladığına vurgu yapan Acun Ilıcalı, “Benim kulübün sahibi olarak açıkçası bakış açım bütün kulüplerden farklı olmasını sağlamak. Bu iki yönlü olur; bir performans ve futbol çok önemli. Onun dışında taraftarların bu kulübü tuttuğu için ayrıcalıklı hissetmelerini istiyorum. Bu kulüp, çok köklü bir kulüp ve bana emanet. Benim de bundan sonraki görevim bu taraftarları elimden geldiğince mutlu etmek.” şeklinde konuştu.

“Çok güçlü takımlarla oynayacağız”

Başakşehir ile hazırlık maçı oynamanın memnunluk verici olduğunu belirten Ilıcalı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hocamız zor takımlarla oynayalım dedi. İki tane zor rakip getirdik. Başakşehir 2 sene öncesinin şampiyonu, Trabzonspor da geçen sezonun şampiyonu. Trabzonspor ile de oynayacağız ve daha ne getireyim. Baktığınız zaman çok güçlü takımlarla oynayacağız. Başakşehir de ilk maçımızdı, skorun dışında oyunu beğendim. Dengeli geçti.” dedi.

“Dünya Antalya’yı övüyor”

Oyuncularının Antalya’yı övmesine gerek olmadığını, Antalya’yı dünyanın bildiğini söyleyen Hull City Sahibi Acun Ilıcalı, “Dünya Antalya’yı övüyor. Burası özel bir şehir. Burada çok değerli dostlarım var. Onlarla çok yakın ilişkilerim var. Burayı çok seviyorum. O yüzden Antalya’nın benim için maddi ve manevi önemi çok büyük.” tabirlerini kullandı.

“Şuanda patron o, bize de onu mutlu etmek düşer”

Transfer periyodunda oyuncu alınıp alınmayacağı ile kendisine gelen soruya Acun Ilıcalı, “Transfer devrinde ne olacağı belirli olmuyor. Şu an yeni bir teknik yönetici ile devam ediyoruz. Shota Arvaledze ile başlamıştık ve yollarımızı ayırdık. Kendisini çok sevmemize karşın yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Artık de yeni bir hocamız var. Liam Rosenior, bize ne rapor verirse o tarafta destekler yapacağız. Şuanda işveren o, bize de onu memnun etmek düşer. Hocamıza alternatif daima götürüyoruz.

Türk liginden birçok oyuncu götürdük ve başarılı oldu bu ortada. Baktığınız vakit Ozan Tufan’a tribünden şarkılar söyleniyor. Kendisine özel tezahürat var. Doğukan Sinik, sakatlık geçirdiği için çok vakit kaybetti ama onun dışında Tetteh’e herkes bayıldı. Allahyar, bu kadroda çok kıymetli bir isim. Taraftarlar dönmesini bekliyor. Pelkas’a özel bir parantez açmak gerekiyor, kadronun en yıldız oyuncularından bir tanesi. Baktığınız vakitte son 5 deplasmanda 4 galibiyetimiz var. İç alanda zorlanıyoruz. Onu da çözersek güya daha ileriye gideriz.” şeklinde cevap verdi.

“Hiç bir maçın favorisi yok”

Ligdeki konumlarıyla ilgili soruya Acun Ilıcalı, şu şekilde cevap verdi: “Bu ligde her şey oluyor onu söyleyeyim. Hiç bir maçın favorisi yok. İki taraflı bakabilirsiniz, karamsar bakarsanız düşme sınırına çok yakın diyebilirsiniz. Ben optimist bakıyorum. Play offla 7 puan fark var. Kalan maç sayısı da 25-26, bu maçlarda 7 puan kapanabilir fakat bizim asıl maksadımız uzun vadeli. Sonuç itibariyle çok büyük bütçeli ekipler var. 150 milyon paundluk ekip var karşımızda. Hani Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor bütçeleriyle oynuyoruz.” diye cevap verdi.

“Arda Güler de bu potansiyel olduğu kesin lakin bundan sonrasını bize o söyleyecek”

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler için gelen soruya Acun Ilıcalı, Benim çok yorum yapmama gerek yok. Çok değerli spor yorumcuları Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın hocamız üzere isimler Arda Güler için çok değerli yorumlar yaptı. Onların üzerine benim yorum yapmam biraz gereksiz diye düşünüyorum. Her atılımı beni memnun ediyor. O zekasındaki ilerilik, fizikî olarak şayet üzerine koyabilirse bence, Dünya Kupası’nda da şöyle bir durum var. Fas dediğiniz zaman Hakim Ziyech. Fas’ın bir yıldızı var, gözümüz onda. Belçika dediğiniz vakit Eden Hazard’ı, Lukaku’su var. Hazard yıllarca grubu götürdü.

Her ülke birilerini çıkarmış bu türlü. Bizim ülkemizde ben Hakan Çalhanoğlu’nu o seviyelerde görüyorum. Gerçek anlamda Hakan Çalhanoğlu’nun yanına gelebilecek, tahminen de ilerisine gidebilecek isme gereksinimimiz var. Tahminen de yıllarca gururlanabileceğimiz bir isme muhtaçlığımız var. Neden bir isim çıkmasın. Arda Güler de bu potansiyel olduğu kesin fakat bundan sonrasını bize o söyleyecek.” şeklinde cevap verdi.

Favori Brezilya

Dünya Kupası’nda favorisini de söyleyen Acun Ilıcalı, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ben İngiltere’yi tutuyorum. Sonuç olarak çok değerli bağlar kurduk. Arjantinlilerle de çalıştığım için sempatim var. Baktığınız vakit da bir Fenerbahçeli olarak da Brezilya neden olmasın. Kalbim bunlarla birlikte artık favori kim derseniz Fransa bir adım önde gözükse de Güney Amerika tarafından ve İngilizlerden yana İngiltere-Fransa eşleşmesi hissediyorum. Orada her şey muhakkak olur. İngiltere sürpriz yapabilir, favori Brezilya.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu